Strona głównaNasze kompleksyOferty last minuteOferty first minuteWarunki wynajmuTransferyPoradnikO nasKontakt

Wakacje w Bułgarii

tylko z nami!
Oferujemy pod wynajem apartamenty w Bułgarii na północnym i południowym wybrzeżu Morza Czarnego. Jeśli noclegi w Bułgarii są tym czego szukasz - nie mogłeś trafić lepiej!

dowiedz się więcej...

Do Bułgarii samochodem

Trasa z Polski do Bułgarii przez Rumunię ma długość ok. 1600km licząc od granicy ze Słowacją i można ją pokonać w ok. 26 godzin w ciągu dwóch dni. Na nocleg, ze względu na niższe ceny, warto zatrzymać się w Rumunii. Obywatele Unii Europejskiej nie muszą wykupować wiz ani żadnych innych dokumentów na przejazd przez kraje położone na trasie (łącznie z Bułgarią). Z tego powodu polscy turyści mogą do Bułgarii łatwo dotrzeć samochodem i pozostać mobilnym na miejscu, eksplorując Wybrzeże Morza Czarnego.

Poniżej przedstawiamy najbardziej popularną trasę z Polski do Słonecznego Brzegu na południowym wybrzeżu Morza Czarnego:

1) Polska
- Wyjazd z Krakowa na drogę nr E77 / 7 w kierunku na Zakopane
- Dalej drogą nr E77 / 7 /47 w kierunku na Nowy Targ
- W Nowym Targu dalej drogą nr 49 w kierunku granicy

2) Słowacja
- Po przekroczeniu granicy należy jechać w kierunku na Poprad

WAŻNE: Prosimy pamiętać o wykupieniu winiety!
Winiety są dostępne na większości stacji benzynowych. Winieta jest wymagana tylko na autostrady i jeśli się je ominie można zaoszczędzić nie kupując winiety.

- W Popradzie – zjazd z autostrady nr E50 / 18 w kierunku na Prešov / Košice
- W Prešov zjazd z autostrady numer E71 / 68 w kierunku na Košice i Miskolc (Węgry)

3) Węgry
- Należy przejechać przez granicę i dalej wzdłuż drogi nr E71 / 3 w kierunku na Miskolc

WAŻNE: Prosimy pamiętać o kupnie winiety!
Winiety są dostępne na większości stacji benzynowych.

- W Miskolc należy zjechać na autostradę nr M30 / E71 w kierunku na Debrecen
- W Debrecen – zjazd na drogę nr 47 – w kierunku na Berettyoujfalu i dalej na Oradea (Rumunia)
- W Berettyoujfalu – zjazd na autostradę nr E60 / 42 – w kierunku na Oradea (Rumunia)

4) Rumunia
- Należy przejechać granicę i dalej autostradą E60 / 1 – w kierunku na Oradea / Bukareszt

WAŻNE: Prosimy pamiętać o kupnie winiety!
Winietę tygodniową można kupić 150m od przejścia granicznego.

- Oradea – dalej drogą nr. E60 / 1 – w kierunku na Cluj-Napoca / Bukareszt
- Około 30 km od Cluj-Napoca leży nowa autostrada – dalej wzdłuż autostrady nr A3 (40 km) w kierunku Turda
- Dalej z Turda drogą nr E81/ 1 w kierunku na Sebes
- Dalej z Sebes drogą nr E81/ 1 w kierunku na Sibiu
- Dalej z Sibiu drogą nr E81/ 7 w kierunku na Ramnicu Valcea
- Dalej z Ramnicu Valcea drogą nr E81/ 7 w kierunku na Pitesti
(autostrada z Bukaresztu zaczyna się przed miastem Pitesti)
- Dalej drogą nr E81 / A1 w kierunku na Bukareszt (obwodnica)
- Należy zjechać z obwodnicy Bukaresztu na drogę nr E70 / 5 w kierunku Giurgiu (płatny most)

5) Bułgaria
- Przejście graniczne w Giurgiu / Ruse – jest to płatny most nad Dunajem

WAŻNE: Przejazd mostem jest płatny! Cena za przejazd to ok. 6EUR i nie można zapłacić kartą, dlatego nalezy mieć ze sobą gotówkę (akceptowana jest płatność w EUR, USD i RON).
Prosimy pamiętać o bułgarskiej winiecie!
Tygodniową lub miesięczną winietę można kupić na przejściu granicznym po stronie bułgarskiej lub na większości stacji benzynowych.

- Ruse – dalej drogą nr E70 / 2 w kierunku na Razgrad
- Razgrad- dalej drogą nr E70 /2 w kierunku na Szumen
- Szumen- dalej autostradą nr E70 / A2 w kierunku na Warnę
- Warna – kierunek Slancev Brjag / Sunny Beach i Burgas

Regulacje i porady dotyczące bezpieczeństwa w Bułgarii
Bułgaria należy do Unii Europejskiej i zasady ruchu drogowego są tutaj zbliżone do tych obowiązujących w innych europejskich krajach. Są jednak pewne specjalne wyjątki i regulacje w przypadku prowadzenia auta w Bułgarii, na które chcemy zwrócić uwagę.
Aby mieć prawo prowadzić samochód w Bułgarii należy mieć ukończone 18 lat i posiadać ważne prawo jazdy. Obywatele innych europejskich krajów mogą jeździć z ważnym międzynarodowym prawem jazdy. Jeżeli posiadacie Państwo prawo jazdy wydane dla konkretnego kraju europejskiego, możecie na jego podstawie prowadzić pojazdy, zgodnie z uprawnieniami zapisanymi w tymże prawie jazdy. Prawo jazdy zawsze nalezy mieć ze sobą podczas prowadzenia samochodu.

UBEZPIECZENIE
Jeśli planujecie Państwo podróż do Bułgarii, będziecie potrzebowali dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie pojazdu (OC). Pojazd musi posiadać także aktualny przegląd techniczny. Ponieważ Bułgaria należy do Unii Europejskiej, NIE będzie potrzebna zielona karta.

WYPOSAŻENIE POJAZDU
Następujące przedmioty muszą zgodnie z bułgarksim prawem znaleźć się na wyposażeniu pokazdu: czerwony trójkąt ostrzegawczy, apteczka, gaśnica i odblaskowa zielona lub pomarańczowa kamizelka.

ZNAKI DROGOWE
Znaki drogowe posiadają napisy zarówno w alfabecie łacińskim jak i w cyrylicy. W mniejszych miejscowościach nie wszystkie znaki występują w alfabecie łacińskim. Czasem znaków całkowicie brak.

OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI W BUŁGARII
W Bułgarii obowiązują następujące ograniczenia prędkości:
130 km/h na autostradach
90 km/h na innych drogach poza miastami
50 km/h w miastach/wioskach

PASY BEZPIECZEŃSTWA
Kierowca i wszyscy pasażerowie muszą podczas jazdy zawsze mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Również pasażerowie podróżujący z tyłu muszą mieć zapięta pasy, o ile w samochodzie są one obecne. Wyjątek stanowią kobiety w ciąży. Dzieci poniżej 12 roku życia i/lub mające mniej niż 150cm wzrostu, nie mogą podróżować na przednim siedzeniu. Telefonów komórkowych można używać tylko z zestawem słuchawkowym lub głośnomówiącym.

ALKOHOL
Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi wynosi w Bułgarii 0.5 ‰. Należy unikać prowadzenia po spożyciu alkoholu ponieważ policja ma prawo do wybiórczych testów trzeźwości kierowców i w przypadku odmówienia poddania się testowi, nakładane są kary. Mandaty mogą być bardzo wysokie, zależnie od stwierdzonego poziomu alkoholu we krwi.

STACJE BENZYNOWE / LPG / CNG
OMV, Shell, Petrol, Lukoil i Rompetrol to największe sieciowe stacje benzynowe w Bułgarii. Akceptowane są w nich płatności gotówką i kartami kredytowymi, jednak jeśli chcecie Państwo zapłacić kartą, radzimy przed rozpoczęciem tankowania zapytać czy jest to możliwe. Czasem, ze względu na awarię terminali, płatności kartami są niedostępne. W takim przypadku możecie Państwo jechać na następną stację lub zapłacić gotówką.

LPG (Gaz, Autogaz) jest bardzo popularny w Bułgarii i stacje oferujące to paliwo można znaleźć praktycznie wszędzie. LPG jest dostępny na każdej z powyżej wymienionych oraz na wielu innych stacjach. Samoobsługa nie jest dozwolona przy tankowaniu LPG. Zostaniecie Państwo obsłużeni przez pracownika stacji.

CNG
W Bułgarii znaleźć można ponad 80 stacji oferujących CNG. Są one położone w Warnie, Burgas, Nessebarze i innych miastach.

PARKOWANIE
Parkowanie w Burgas, Słonecznym Brzegu i Nessebarze jest płatne. W Burgas, w Niebieskiej strefie płatnego parkowania, opłatę uiścić należy albo w parkomacie albo u parkingowego. Można też dokonać płatności przez SMS. Szczegóły oraz numer, na który należy wysłać SMS-a znajdują się na znakach parkingowych. Praktycznie całe centrum Burgas jest objęte Niebieską strefą. Parkowanie kosztuje 1 lewa (0.50 EUR za godzinę). Warto mieć przy sobie bułgarskie monety (1 i 0.50 lewa), aby móc skorzystać z parkomatu.

W Nessebarze znajdują się duże parkingi dla samochodów. Opłata jest uiszczana parkingowemu w bułgarskich lewach.
W Słonecznym Brzegu sytuacja jest taka sama. Najlepiej parkować samochód na płatnych parkingach i unikać parkowania na ulicy (za wyjątkiem Niebieskiej strefy).

Popularne oferty
noclegi w Kraniewie - Walentyna - Apartament Walentyna 6+2
noclegi w Elenite - Imperial/Crown - Imperial/Crown (apt. 2 pokojowy)
noclegi w Elenite - Privilege Fort Beach - Privilege (apt. 3 pokojowy)
noclegi w Elenite - Privilege Fort Beach - Privilege (apt. 2 pokojowy)

Pracujemy od poniedziałku
do piątku, od 9:00 do 17:00

Numery telefonów:
telefon komórkowy: 667 722 126
telefon stacjonarny: (71) 724 59 07

Kontakt e-mailowy:
Formularz kontaktowy

Zaplanuj

z nami 

wczasy w Bułgarii

Oferujemy apartamenty w Bułgarii pod wynajem na wakacje w bardzo dobrych cenach. Wynajmując od nas apartament w Bułgarii, masz zapewnioną opiekę polskiego rezydenta przez cały okres wczasów. Nasze oferty można znaleźć również na portalu WakacyjnyWynajem.pl.
Newsletter


Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach zapisz się do naszego newslettera

© 2010 - 2017 WakacjeBG.pl - Tanie wczasy w Bułgarii z dojazdem własnym. Komfortowe apartamenty w Bułgarii pod wynajem na wymarzone wakacje.